Antony Blinken infektohet me Covid-19, ja si është gjendja shëndetësore e sekretarit amerikan

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar sot se sekretari Antony Blinken ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Përfaqësuesi e Blinken sqaruan për mediet se shefi i diplomacisë amerikane nuk ka ardhur në kontakt me presidentin amerikan Joe Biden për disa ditë, duke nënkuptuar se shëndeti i Biden nuk është vënë në rrezik.

Blinken do të qëndrojë në karantinë dhe do të vazhdojë të kryejë detyrat e tij nga shtëpia, tha zëdhënësi i tij, Ned Price. Për fat të mirë Blinken po e kalon Covidin me simptoma të lehta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

nineteen + 19 =