Zelensky u drejtohet shqiptarëve, e uron festën e Fitër Bajramit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, përmes një video-mesazhi po mban fjalim në një seancë të posaçme plenare nga Kuvendi i Shqipëri.

“Populli i Shqipërisë dhe myslimanët në mbarë botën dje festuan Fitër Bajramin – i cili shënon fundin e Ramazanit muajit të shenjtë të agjërimit për Islamin. Ju përgëzoj për këtë festë dhe ju uroj atë që të gjithë ukrainasit ia urojnë njëri tjetrit – paqen”, tha ai.

Zelensky tutje tha që gjatë këtij muaji “myslimanët e Ukrainës dhe e  gjithë shoqëria jonë, nuk ka pasë asnjë ditë të vetme të qetë”.

Në linkun e mëposhtëm ndiqeni drejtpërdrejt adresimin e presidentit ukrainas:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

four × 2 =