Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Rusia pranon sulmet me raketa në tre rajone, por jo dëmet

Forcat ruse kanë kryer sulme me raketa në rajonet Dnipropetrovsk, Mykolaiv dhe Kharkiv të Ukrainës, tha sot ministria ruse e Mbrojtjes.

“Gjatë natës në fshatin Zvonetske, rajoni i Dnipropetrovsk, raketa me precizion të lartë me bazë deti shkatërruan selinë dhe bazën e batalionit nacionalist Dnipro, ku përforcime nga mercenarët e huaj mbërritën një ditë më parë,” tha zëdhënësi i ministrisë ruse të mbrojtjes Maj. Gjenerali Igor Konashenkov.

Më herët, kreu i administratës ushtarake rajonale të Dnipropetrovsk, Valentyn Reznichenko, tha se kishte pasur “sirena pothuajse çdo orë” dhe se një sulm rus në kryeqytetin rajonal të Dnipros kishte shkatërruar infrastrukturën.

Ushtria ruse vazhdimisht pretendon se po synon “mercenarët e huaj” dhe formacionet “nacionaliste” në Ukrainë, si pjesë e mesazheve të saj për marrëdhëniet publike rreth luftës në Ukrainë dhe mohon të ketë shënjestruar infrastrukturën civile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 2 =