Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Ish-kryeministri David Cameron tregon se si e ka gënjyer Vladimir Putin

Ish-kryeministri britanik David Cameron ka thënë se kanë ndodhur  të paktën dy raste gjatë gjashtë viteve të tij si kryeministër, kur presidenti rus Vladimir Putin e ka gënjyer. Në një intervistë për CNN, Cameron tha se në vitin 2014, lideri rus e gënjeu për praninë e trupave ruse në Donbas.

Cameron tha se ai gjithashtu gënjeu për fatin e fluturimit 17 të “Malaysian Airlines” që u rrëzua mbi Ukrainë në të njëjtin vit, sipas ish-kryeministrit.

“Këto ishin dy raste kur më kujtohet se pas bisedës, kontrollova faktet dhe dija se ai kishte gënjyer pa masë”, tha Cameron.

Duke folur për lëvizjen e Rusisë për t’u tërhequr pjesërisht nga Kievi, Cameron shtoi: “Unë do t’i gjykoja sipas veprave të tyre, mos u besoni fjalëve të tyre”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − 2 =