Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Maqedonia e Veriut shpall “non grata” 5 diplomatë rusë

Maqedonia e Veriut ka shpallur “non grata” pesë diplomatë rusë. Mediat vendase shkruajnë se ditën e sotme ambasadori rus Sergei Bazdnikin u thirr në ministrinë e Punëve të Jashtme dhe iu komunikua vendimi për diplomatët.

Ata janë punonjës të ambasadës ruse në Shkup. Sipas informacioneve të deritanishme, diplomatët kanë kryer aktivitete në kundërshtim me Konventën e Vjenës për Marrëdhënie Diplomatike.

Diplomatët rusë do të duhet të largohen nga territori i Republikës së Maqedonisë së Veriut në pesë ditët e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =