Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Si ta kuptoni brenda pak sekondave se personi që keni përballë po iu gënjen

Disa njerëz janë të aftë që të kuptojnë gjuhën e trupit të personave që kanë përballë, edhe pa i njohur ato. Kjo është diçka shumë e mirë, pasi në momentin e parë që ato gënjejnë, mund të kuptohen shumë lehtshëm. Përsa i përket njerëzve që nuk ia dalin shumë mirë në këtë pjesë, ‘Bright Side’ ka përgatitur një listë me sjelljet apo veprimet tipike të gënjeshtarëve.

1. Ata lëpijnë dhe kafshojnë buzët

Ish-kreu i Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe ka kërkuar lirinë me pretendimin se është sëmurë

“Nuk mund të qëndroj në qeli, më lironi, pranoj edhe garanci pasurore. Dua lirinë, jam alergjik dhe intolerant ndaj disa ushqimesh”, është shprehur Tushe.

2. I mbajnë shpatullat mbrapa dhe nofullën lartë

3. Kur ndodh diçka, ato drejtojnë gishtin drejtues nga ju

4. Evitojnë gjithmonë kontaktin sy më sy

5. Mbështeten në objekte të forta: karrige, mure, tavolinë etj

6. Kur gënjejnë, fillojnë të rregullojnë paraqitjen e tyre

7. Largohen nga ju me ngadalë

8. Kanë tendencën të mbulojnë disa pjesë të trupit, kryesisht gjoksin dhe barkun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − thirteen =