Home / Kronike / Kronike / Zjarri merr para pyjet në Vithkuq, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit

Zjarri merr para pyjet në Vithkuq, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit

Një zjarr ka rënë në afërsi të fshatit Vithkuq i cili ka përfshirë shkurre e pisha.

Flakët janë ndezur në afërsi të manastirit të Shën Pjetrit rrezikon edhe këtë monument kulture.

Ndërkohë nga Korça janë nisur një zjarrfikëse dhe punonjës së ndërmarrjes publike për izolimin dhe shuarjen e zjarrit.

Check Also

Japonezi ‘ngec’ në Shqipëri/ Kapet në aeroport, habit me deklaratën

Pas mbylljes së hetimeve nga ana e Prokurorisë, në Gjykatën e Tiranës ka mbërritur kërkesa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 4 =