Home / Aktualitet / Zjarri masiv shkrumbon azilin e pleqve, ndërrojnë jetë 15 të moshuar

Zjarri masiv shkrumbon azilin e pleqve, ndërrojnë jetë 15 të moshuar

Lajmi është bërë i ditur nga shërbimet e urgjencës shtetërore të Ukrainës.

Sipas informacioneve nga mediat lokale, zjarri filloi fillimisht në një dhomë të katit të dytë të objektit, dhe më pas u përhapë në të gjithë ndërtesën

28 zjarrfikës dhe shtatë automjete po përpiqen të vendosin nën kontroll flakët.

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri masiv që ka përfshirë një shtëpi pleqsh në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv.

Check Also

Shisnin vaksina të rreme kundër COVID, Interpol godet rrjetin kriminal dhe paralajmëron: Çdo vaksinë që…

Policia në Kinë dhe Afrikën e Jugut ka kapur mijëra doza të vaksinës së falsifikuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =