Home / Aktualitet / Zjarr në Parkun Natyror në Gjirokastër, digjen dy hektarë pisha

Zjarr në Parkun Natyror në Gjirokastër, digjen dy hektarë pisha

Një zjarr masiv ka rënë ditën e sotme mbi kurorën e pishave në Parkun Natyror të Viroit në Gjirokastër.

Bëhet me dije se era po favorizon flakët dhe se deri më tani janë djegur 2 hektarë pisha.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëset dhe po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flakëv

Check Also

LAJMI I FUNDIT/ Shefja e ISHP-së, Silva Bino me koronavirus, shtrohet në spital

Burime për Descript.al bëjnë me dije se shefja e ISHP-së, Silva Bino, është infektuar me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − 6 =