Home / Aktualitet / Zjarr në kodrat e Zhupanit në Fier, digjen parcelat me ullishte

Zjarr në kodrat e Zhupanit në Fier, digjen parcelat me ullishte

Ende po filluar temperaturat e larta përsëri mesditën e sotme ka rënë zjarr në parcelat me ullishte në Fier.

Zjarri ka rënë në Kodrat e Zhupanit, ku terreni i vështirë dhe favorizimi i erës ka përhapur flakët duke përfshirë pemë të shumta ulliri.

Zjarrfikësja ka shkuar në vendin e ngjarjes, por dyshohet që zjarri është ndezur fillimisht nga banorët fermerë dhe më pas era ka favorizuar flakët duke e nxjerr zjarrin jashtë kontrollit nga fermerët të cilët kanë njoftuar zjarrfikëset.

Check Also

Thethi i bllokuar nga bora, ja sa familje rrezikojnë të mbeten pa votuar

Na ndajnë vetëm 2 ditë nga zgjedhjet e së dielës ndërkohë që banorët Shkodrës të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − seven =