Home / Kronike / Kronike / Zjarr masiv në kurorën e pishave në Krastë të Krujës, nga erërat e fuqishme

Zjarr masiv në kurorën e pishave në Krastë të Krujës, nga erërat e fuqishme

Një zjarr masiv ka përfshirë kurorën e pishave pranë zonës së Krastës në Krujë. Terreni i vështirë, siç duket dhe nga pamjet e siguruara nga FaxNews, e bën pothuajse të pamundur ndëhyrjen e zjarrfikëseve.

Erërat e fuqishme përbëjnë një faktor favorizues në përhapjen e flakëve në  e pyllit me pisha.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit, ndërkohë që duhet ndërhyrja e ekipeve zjarrfikëse për të ndaluar përhapjen e mëtejshme të flakëve.

Check Also

Japonezi ‘ngec’ në Shqipëri/ Kapet në aeroport, habit me deklaratën

Pas mbylljes së hetimeve nga ana e Prokurorisë, në Gjykatën e Tiranës ka mbërritur kërkesa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × two =