Home / Aktualitet / Zhvilloi aktivitete publike në kundërshtim me vendimet e KQZ-së, gjobitet Erion Veliaj

Zhvilloi aktivitete publike në kundërshtim me vendimet e KQZ-së, gjobitet Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është gjobitur nga KQZ për zhvillim të aktiviteteve publike në kundërshtim me Kodin Zgjedhor në fuqi.

Mësohet se Veliaj është gjobitur me një shumë prej 700 mijë lekësh të vjetra, për thyerje të nenit 3 të ligjit të KQZ-së.

Lajmi është dhënë nga vetë kreu i KQZ-së i cili në mbledhjen e ditës së sotme bëri me dije se Veliaj nuk ka raportuar për një kohë të gjatë për takimet e mbajtura në institucionin që ai drejton dhe për pasojë do të gjobitet 35 mijë lekë për mos raportim të aktiviteteve si dhe me 40 mijë lekë për promovim të aktiviteteve të ndaluara.

Check Also

Tragjedi në familjen shqiptare/ COVID u merr jetën dy vëllezërve brenda 24 orëve

Situata e koronavirusit duket se po del nga kontrollit, pasi vetëm dy ditët e fundit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 2 =