Home / Bota / Zgjedhjet Presidenciale në SHBA, sondazhet: Trump kryeson…

Zgjedhjet Presidenciale në SHBA, sondazhet: Trump kryeson…

Lideri demokrat Joe Biden udhëheq ndaj Donald Trump, presidentit aktual të SHBA-së, për 12 pikë, sipas anketës së “Reuters/Ipsos”.

Anketa e bërë mes 3 dhe 8 shtatorit tregon se 52 për qind e atyre që pritet të votojnë do të përcaktohen për Bidenin, ndërsa 40 për qind do të përcaktohen për Trumpin.

Tre për qind kanë thënë es do të votojnë për një kandidat tjerë dhe vetëm 5 për qind kanë mbetur ende të pavendosur për kë do të votojnë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 3 nëntor.

Burime pranë “Reutersit” kanë raportuar sot se hakerët e mbështetur nga shteti rus janë duke shënjestruar kompaninë e caktuar për fushatën zgjedhore të Bidenit.

Check Also

Horoskopi ditor,24 shtator 2020

Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashurisë. Mundohuni që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 7 =