Home / Bota / Zbuloni dietën që po mban Markle gjatë shtatzënisë, por edhe pas saj

Zbuloni dietën që po mban Markle gjatë shtatzënisë, por edhe pas saj

Meghan Markle është një nga anëtaret më të shëndetshme të familjes mbretërore. Ne e dimë që ajo mbajti një dietë të pastër kur ishte shtatzënë me Archien, dhe të njëjtën gjë do të bëjë dhe me shtatzëninë e dytë.

Dita 1:

Mëngjesi: Tërshërë, kanellë dhe molle.

Midis mëngjesit dhe drekës: Biskota me mjaltë dhe biskota me mjaltë.

Dreka: Qofte kungulli me qiqra. Qiqrat janë një burim i shkëlqyeshëm i hekurit.

Darka: Bizele dhe Tofu. Përfshirja e tofus jo vetëm se është burim proteinash por edhe omega-3 për shkak të përbërësit të sojës.

Dita 2

Mëngjesi: Vezë me Ashparag dhe kungull të njomë.

Midis mëngjesit dhe drekës: Smoothie me xhinxher sepse ky i fundit është  i mirë për gratë shtatzënë sepse mund të evitojë përzierjet.

Dreka: Sallatë quinoa me salcë Thai dhe arra.

Darka: Bulmet dhe çokollata pa gluten.

Dita 3

Mëngjesi: Një smoothie sipas dëshirës.

Dreka: Oriz i Skuqur Satay Thai me Vezë.

Snack: Kungullit dhe spinaq.

Darka: Sallatë dhe Thjerrëza.

Dita 4

Mëngjesi: Tërshërë me arra dhe manaferra.

Midis mëngjesit dhe drekës: Fruta të thata.

Dreka: Kungull i njomë dhe oriz i skuqur kaf.

Darka: Sallatë me Patate të ëmbël dhe Pesto.

Dita 5

Mëngjesi: Pancakes me proteina dhe çokollatë.

Miis mëngjesit dhe drekës: Një grusht arra.

Dreka: Patate të pjekura dhe sallatë me fasule jeshile me salcë Dijon.

Darka: patate të pjekura dhe kunguj.

Të gjitha ditët Meghan Markle bën dhe ushtrime që përgjithësisht janë yoga ose pilates.

Check Also

Aksidenti më i çuditshëm që mund t’iu kenë zënë sytë, avioni përplaset me makinën

Përplasja e një aeroplani dhe një veture në autostradë ndodhi afër Aeroportit Livermore në shtetin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 1 =