Home / Sport / Zbret në fushë me maskën vënë, ja çfarë detaji u harrua nga fansat

Zbret në fushë me maskën vënë, ja çfarë detaji u harrua nga fansat

Sulmuesi i Olimpias, Jerry Bengtson që luan në Honduras, ka tërhequr vëmendjen e medias prestigjoze në Portugali “Diario Record” për gjestin e tij epik në fushë. Sulmuesi 33-vjeçar nuk do të mbahet mend për golin që shënoi por që u bë lojtari i parë në botë që mbajti veshur një maskë gjatë një ndeshjeje futbolli.

Ky veprim ka sjell edhe reagime të shumta nëpër  në rrjetet sociale dhe futbollisti nga Hondurasi vendosi që ta bënte këtë veprim në ndeshjen kundër Montreal Impact, sfidë kjo e vlefshme për Champions League CONCACAF.

Kohët e fundit është vënë në diskutim se mbajtja e maskës në fytyrë mund të dëmtojë frymëmarrjen tek atletët, por trajneri i Club Olimpia, Pedro Troglio, nuk shqetësohet aspak nga ky vendim i kapitenit të tij, edhe pse është paksa e çudtishme. Jerry është lojtari i vetëm që e mban

“Po, është pak e çuditshme. Ai është i vetmi lojtar në skuadër dhe në kampionat që luan me maskë. Kjo nuk e shqetëson atë dhe po vazhdon të shënojë gola”, deklaron lojtari. Sipas mediave lokale, 33-vjeçari luan me maskë për të mbrojtur familjen e tij nga virusi”- tha ai.

(E.G/Faxweb.al)

Check Also

Nga marsi, Interi ndryshon emër dhe logo

Interi do të ndryshojë emër dhe logo. Nga muaji mars nuk do të quhet më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × two =