Home / Aktualitet / Yuri Kim takon Vitore Tushën: Kushtetuesja do shqyrtojë çështje të rëndësishme

Yuri Kim takon Vitore Tushën: Kushtetuesja do shqyrtojë çështje të rëndësishme

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është takuar sërish ditën e sotme me yuri Kim, Vitore, Vitore Tusha, njëherazi edhe drejtuese e Gjykatës Kushtetuese.

Përmes një postimi në Twitter, diplomatja amerikane teksa falënderon Tushën për punën dhe qëndrimet e saj shton se, SHBA do vazhdojë të japë ndihmën e saj që Reforma në Drejtësi të japë rezultate.

Yuri KimUnë u takova me gjyqtaren Tusha për ta falënderuar atë për udhëheqjen e qëndrueshme dhe të mençur të KED, e cila bëri të mundur funksionimin e e Gjykatës Kushtetuese. Tani, ajo ka përgjegjësinë të drejtojë Gjykatën Kushtetuese në shqyrtimin e çështjeve të rëndësishme.

Shtetet Bashkuara do të vazhdojë mbështetjen e tij të fortë në mënyrë që Reforma në Drejtësi të japë rezultate.

Check Also

Një mollë në ditë për të humbur peshë, ja çfarë duhet të dini

Ekspertët i kanë klasifikuar mollët si një prej frutave më të mira kundër mbipeshës. Sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − 15 =