Home / Aktualitet / Yuri Kim ka dy fjalë për marrëveshjen ekonomike Kosovë-Serbi

Yuri Kim ka dy fjalë për marrëveshjen ekonomike Kosovë-Serbi

Ambasadorja amerikane në Tiranë ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, teksa e konsideron këtë arritje një hap të madh.

“Duke u përqendruar në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen ekonomike, të dy vendet ishin në gjendje të arrijnë një përparim të vërtetë në bashkëpunimin ekonomik në një gamë të gjerë çështjesh.”, shprehet Kim.

Reagimi i plotë:

Një hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin në Ballkanin Perëndimor:

“Duke u përqendruar në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen ekonomike, të dy vendet ishin në gjendje të arrijnë një përparim të vërtetë në bashkëpunimin ekonomik në një gamë të gjerë çështjesh.”

Check Also

Vlora sërish në “lupën” e kontrolleve, FSHN dhe Policia zbarkojnë në qytetin bregdetar

Prej disa ditësh në qytetin e Vlorës, vijojnë kontrolle në rrugët kryesore. Policia e Vlorës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 1 =