Home / Aktualitet / Vuan nga sëmundje kardiake, diabet e gur në tëmth, Fatos Tushe kërkon lirimin!

Vuan nga sëmundje kardiake, diabet e gur në tëmth, Fatos Tushe kërkon lirimin!

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe, i cili është u arrestua për korrupsion kërkon lirimin nga qelia për arsye shëndetësore.

Pala mbrojtëse e sih-kryebashkiakut ka deklaruar se Tushe vuan prej vitesh nga sëmundja e kardiake, diabet, gur në tëmth me kriza të vazhdueshme akute, nga mushkëria si dhe është alergjik/intolerant ndaj disa ushqimeve.

Po ashtu Tushe pranon edhe një masë garancie pasurore për të mos qëndruar në qeli.

“Ne çmojnë se masa e sigurimit “Garanci pasurore” (në një shumë të arsyeshme të caktuar nga Gjykata), ose “Detyrim për tu paraqitur në policinë gjyqësore” do të ishin masa sigurimi të përshtatshme” .’- thuhet në argumentinin e palës mbrojtëse të Fatos Tushes.

Check Also

10 viktima në autobusin me shqiptarë, Basha: Trishtim i thellë nga tragjedia

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet familjeve të viktimave nga aksidenti tragjik që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × one =