Home / Aktualitet / Vrau vajzën dhe bashkëshorten, hiqet dënimi me burg të përjetshëm për Pjetër Ndecajn

Vrau vajzën dhe bashkëshorten, hiqet dënimi me burg të përjetshëm për Pjetër Ndecajn

Gjykata në Gjakovë ka ndryshuar masën e dënimit për Pjetër Ndrecajt, të dënuar për vrasjen e vajzës dhe bashkëshortes në fshatin Brekocë të vitit 2018.

Gjykata ka vendosur masën e arrestit me burg për 24 vjet e gjysmë. Ky është vendimi i dytë i marrë për të dënuarin në fjalë pasi dënimi i marrë para ca kohësh për dënim të përjetshëm u kthye për rishyrtim nga Gjykata e Apelit.

Ndërkohë i akuzuari Ndrecaj në nëntor të vitit të kaluar u dënua me 24 vite burgim nga Gjykata e Gjakovës, ndërsa dy muaj më vonë iu shtua edhe një vit e tetë muaj për rrahjen e ish-bashkëshortes së tij Valbona Ndrecaj.

Nga Gjykata e Apelit, Ndrecajt iu dha dënimi me burgim të përjetshëm, ndërsa Gjykata Supreme vendosi që këtë rast ta kthejë sërish për rishqyrtim.

Check Also

VIDEO-SKANDALI / Doktoresha e njohur e QSUT futet live në Facebook dhe bën denoncimin e fortë!

Doktoresha e njohur e Qendrës Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ në Tiranë, Monika Fida, ka bërë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + eleven =