Home / Bota / Vrau dy persona gjatë protestave, Trump “mbron” 17 vjeçarin: Nuk kishte zgjidhje tjetër(FOTO)

Vrau dy persona gjatë protestave, Trump “mbron” 17 vjeçarin: Nuk kishte zgjidhje tjetër(FOTO)

Presidenti Donald Trump mbrojti 17-vjeçarin Kyle Rittenhouse, i cili në Kenosha të Uiskonsinit vrau dy persona gjatë protestave.

“Ai po përpiqej t’i largohej turmës së tërbuar dhe u rrëzua. Ata e sulmuan barbarisht. Po e hetojmë atë ngjarje aktualisht, por mendoj se ai e kishte punën pisk në atë moment. Me shumë mundësi do ta kishin vrarë. Ngjarja po hetohet”, tha Trump.

Protestat shpërthyen pasi një polic plagosi me 7 plumba në shpinë një afro-amerikan. Jacob Blake është paralizuar dhe ndodhet ende i shtruar në spital.

Check Also

Meta: Planifikime të çmendura për kapje votash kanë nisur, përshkallëzimi i krizës politike bëhet edhe më kërcënues

Presidenti Ilir Meta ka ngritur në fokus shqetësimin në lidhje me situatën ekonomike në vend, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 4 =