Home / Aktualitet / Vrasja që tronditi Shkodrën/ Si u vra Diana Vuka me pistoletë në dhomën e gjumit nga vëllai i saj

Vrasja që tronditi Shkodrën/ Si u vra Diana Vuka me pistoletë në dhomën e gjumit nga vëllai i saj

Qershori ka nisur si një muaj i errët i vrasjeve nga atentatet mafioze deri tek vrasjet pë motive të dobëta. Vrasja e rëndë që ndodhi në qytetin e Shkodrës ku vëllai vrau motrën e tij me armë zjarri.

Diana Vuka u gjet e vdekur në banesë ajo u gjet e vdekur në dhomën e gjumit ku flinte. Policia e Shkodrës kishte gjetur në banesë 6 shishe birre të boshatisura ku dyshohet se i vëllai i viktimës Fabian Vuka I ka konsumuar.

55-vjeçari ishte i pamartuar dhe i papunë. Motra e tij e cila ishte edhe shtetase gjermane e ndihmonte villain  e saj duke I dërguar nga 300 euro çdo muaj për ta ndihmuar.  Diana Vukaj kishte një javë që kishte ardhur me pushime në Shkodër.  Viktima po merrej me arredimin e shtëpisë së saj në Velipojë. 55 vjeçari ka kërkuar nga motra që ti jepte atij lekët se nuk ishte dakor me mobiljet që do blin

Ai dyshohej se kishte problem me bixhozin dhe motrën e tij dyshohet se e ka vrarë ditëe premte dhe e ka mbajtur të vdekur në shtëpi. Pas vrasjes mbrëmjen e së dielës Fabian Vuka nën efektin e alkolit ka dale në lagje duke thënë se: “Kam vrarë motrën, e kam në shtëpi të vdekur”.  Një shoqe e Diana Vikës ka telefonuar policinë pasi ishte e shqetësuar për të. Pas denoncimit policia ka vajtur në banesë dhe ka gjetur në dhomën  e gjumit të vdekur Diana Vukaj.

Check Also

Ndërron jetë në zonën e Plazhit në Durrës një 41-vjeçar, dyshimet paraprake

Një shtetas 41-vjeç me inicialet L. A., ka ndërruar jetë papritur në zonën e Plazhit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − 6 =