Home / Aktualitet / Vrasja që tronditi Britaninë/ Oficeri i policisë rrëfen ngjarjen

Vrasja që tronditi Britaninë/ Oficeri i policisë rrëfen ngjarjen

Një oficer i policisë britanike ka rrëfyer se ka rrëmbyer dhe përdhunuar Sarah Everard, vrasja e së cilës ka shkaktuar zemërim tek të gjithë në atë se çfarë policia, qeveria dhe shoqëria mund të bëjnë për të ndaluar dhunën e burrave ndaj grave.

Wayne Cousins, 48 vjeç, polic në Londër i cili është anëtar i njësisë diplomatike të mbrojtjes, gjithashtu pranoi përgjegjësinë për vrasjen e Everard, por nuk është ngritur ende asnjë akuzë në pritje të raporteve mjekësore përpara një seance tjetër në 9 korrik.

Everard, 33, u rrëmbye në 3 mars në një shtëpi në jug të Londrës. Trupi i saj u gjet më vonë në një pyll disa kilometra larg Londrës. Vrasja e saj shkaktoi zemërim te gratë, të cilat rrëfyen përvojat e tyre dhe frikën për të ecur vetëm në rrugë gjatë natës.

Check Also

VIDEO/ E realizoi pak kohë para se të humbte jetën, publikohet kënga e fundit e Ergi Dinit

Ashtu si dhe kishte lajmëruar më herët, ditën e djeshme motra e Ergi Dinit, Barbana …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + seventeen =