Home / Kryesore / Vranësira e ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Vranësira e ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites së sotme ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të Shqipërisë duke sjellë dhe shira të izoluar.

Por pas mesditës kthjellimet do të përfshijnë gjithë vendin. Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./CNA.al

Check Also

Rikthehen reshjet e shiut, parashikimi i motit për sot dhe nesër

Moti në orët e para të mëngjesit të sotëm do të jetë me vranësira mesatare …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + five =