Home / Kryesore / Vranësira dhe shira të izoluar/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Vranësira dhe shira të izoluar/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës.

Por pjesa e dytë e ditës sjellë shpeshtim të vranësirave dhe shira të izoluar në jug-juglindje të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 Ballë.

Check Also

Meteorologia: Java tjetër sjell ulje temperaturash, priten përmbytje në disa zona

Muaji dhjetor do të na shoqërojë me reshje shiu si edhe temperatura të ulëta, sidomos …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 4 =