Home / Kryesore / Vranësira dhe shira/ Parashikimi i motit për këtë të Mërkurë

Vranësira dhe shira/ Parashikimi i motit për këtë të Mërkurë

Ditën e sotme në vend, parashikohen vranësira mesatare dhe të dendura. Reshje shiu, të cilat do të përfshijnë filimisht veriperëndimin dhe bregdetin.

Në pjesën tjetër të vendit, reshjet do të kenë intensitet të ulët.

Në veriperëndim e jugperëndim, reshjet do të mbeten në formën e shtrëngatave me intensitet deri mesatar me rrufe gjatë ditës.

Era, do të fryjë nga kukadrati i jugut e lehtë e mesatare në brigjet e Jonit, duke u pasuar nga bregdet i forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 12°C deri në 25°C

zonat e ulëta 17°C deri në 30°C

zonat bregdetare 19°C deri në 30°C.

Check Also

Naftëtarët duan bukën e gojës!

Çapajev Gjokutaj/ Naftëtarët e Ballshit janë në grevë urie. Kërkojnë rrogat e papaguara. Thënë ndryshe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 12 =