Home / Kryesore / Vranësira dhe reshje shiu në disa zona, parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe reshje shiu në disa zona, parashikimi i motit për sot

Pas disa ditësh me mot të qëndrueshëm me diell dhe vranësira kalimtare, java që presim përpara na rezervon tjetër tablo ndryshe sa i përket parashikimit të motit. Kjo pasi vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Në mënyrë të përmbledhur duke nisur nga dita e Hënë deri dhe ditën e Enjte në të gjithë territorin do të mbizotërojë moti i vranët por hera-herës dhe në kohë afatshkurtër nuk do të mungojnë intervalet me diell. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në formë shtrëngatash.

Edhe ditën e Premte moti do të jetë i vranët por intensiteti i reshjeve bëhet mesatar në një pjesë të madhe të vendit ndërsa në zonën e veriut intensiteti deri i lartë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

131931094_1081924605580211_4737309258557623590_n.png

Check Also

FSHF ‘zhdëp’ në gjoba Partizanin, nuk shpëton as Bylisi

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës së FSHF-së ka  marrë vendimet për disa klube të cilat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 11 =