Home / Kryesore / Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët por që herë pas here do të ketë edhe reshje. Të dielën pritet një mot i kthjellët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 11°C, në zonat e ulëta nga 10ºC në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 18°C.Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

 

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 20 =