Home / Kryesore / Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës, ja parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës, ja parashikimi i motit për sot

Dita e martë (sot) parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura.

Nuk do të mungojnë as reshjet e shiut me karakter lokal e me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare jugperëndimore. Përgjatë luginave do kemi  prezencë të mjegullës së dendur, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era, do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 8°C

zoant e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 6°C deri në 18°C.

Check Also

Moti i keq në vend/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, disa banesa në ‘buzë të greminës’ (FOTO)

Shiu i dendur i cili prej orësh nuk pushon ka shkaktuar probleme të shumta në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − one =