Home / Kryesore / Vranësira dhe mot i ftohtë, ky është parashikimi i motit

Vranësira dhe mot i ftohtë, ky është parashikimi i motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin mot të paqëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 11°C. Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -3°C në 02°C dhe në zonat e ulëta nga 00°C në 04°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Vranësira dhe mot i ftohët, ky është parashikimi i motitVranësira dhe mot i ftohët, ky është parashikimi i motitVranësira dhe mot i ftohët, ky është parashikimi i motitVranësira dhe mot i ftohët, ky është parashikimi i motitVranësira dhe mot i ftohët, ky është parashikimi i motitVranësira dhe mot i ftohët, ky është parashikimi i motit

Check Also

Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan

Nga Akri  ÇIPA –   Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan. Më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − 5 =