Home / Kryesore / Vranësira dhe kthjellime, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Vranësira dhe kthjellime, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e diel parashikohet mot me alternime vranësirash dhe intervale me diell.

Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore.

Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-8m/s, e cila hera-herës përgjatë zonave luginore (kryesisht në veri) dhe përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15-18m/s.

Check Also

Qeveria hap digat, nisin përmbytjet në Durrës(FOTO)

Shumë banorë janë të izoluar nga reshjet e shumta të shiut nga mbrëmja e së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + seven =