Home / Editorial / Votim të mbarë dhe durim!

Votim të mbarë dhe durim!

Nga Gazmend KAPLLANI-

Po fituan keta do kemi shume korrupsion, shume mashtrim dhe shume fasade.
Po fituan ata do kemi shume korrupsion, shume mashtrim dhe shume gallate. Ne fakt Shqiptaret ne keto zgjedhje duhet te votojne mes Fasades dhe Gallates.
Bota eshte ne udhekryq historik ndersa gjoja-politikanet tane, te shoqeruar nga lukunia e analisteve qe here lepijne njeren pale dhe here tjetren, as nje diskutim te hajrit per te tashmen dhe te ardhmen e vendit nuk jane ne gjendje te bejne. Sharje, thirrje histerike, thase me mjell per vota, shitblerje votash, patronazhista dhe fodulleku i “elites” se Enveristanit qe ka arritur kulme te papara ne keto 30 vjete.

Sidoqofte mos ndiqni asnje qen bir qeni qe ju kerkon te vrisni njeri-tjetrin per nje tufe cubash me kollare. Fundi i gjithe kesaj klase anti-politike eshte shume me i afert se sa kujtojne dhe trumbetojne.

Votim te mbare dhe durim!

Check Also

Ministria publikon shifrat e COVID: Ja sa viktima dhe të infektuar u shënuan gjatë 24 orëve

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,596 testime, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten + nineteen =