Home / Aktualitet / Votat preferenciale, Jolio Dine i PD merr rezultat surprizë në Vlorë

Votat preferenciale, Jolio Dine i PD merr rezultat surprizë në Vlorë

Një rezultat pozitiv i i kandidatit të PD-së në Qarkun Vlorë, Jolio Dine.

Dine, i cili kandidonte në Sarandës po renditet i 5 në rang Qarku edhe pse i 7-i në listën e koalicionit opozitar.

Kur ka ende shume kuti për të numëruar, Dine ka arritur të marrë 1615 vota.

Ndërkohë, kandidati i pestë në listë Gëzim Ademaj ka kaluar i 4-ti në renditjen e përgjithshme. Ai përfaqëson PDIU dhe ka dhe votat e kësaj partie.

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − seven =