Home / Aktualitet / Vizitë e palajmëruar e ministrit të jashtëm italian në Tiranë

Vizitë e palajmëruar e ministrit të jashtëm italian në Tiranë

Ministri i jashtem i Italise Luigi Di Maio ka mberritur per nje vizite institucionale ne Tirane.

Lajmin e paartikuluar nga institucionet zyrtare dhe media shqipetare e ka konfirmuar ambasada italiane ne shqiperi e cila njofton se:

‘’Mberrin sot në Shqipëri për një vizitë institucionale Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Luigi Di Maio. Në program takime me autoritetet shqiptare dhe një tryezë e rrumbullakët me Ministren shqiptare të Drejtësisë, Etilda Gjonaj, me temë “Lufta kundër korrupsionit dhe reforma në drejtësi si një shtysë për rritjen ekonomike të Shqipërisë” që, në orën 10.30, do të transmetohet drejtpërdrejt në rrjetet tona sociale.‘’

Marre nga Arberia News

Check Also

Konflikti me 1 të vrarë dhe 3 të plagosur, Laert Hasalla: Kushërinjtë erdhën për të na vrarë

Konflikti mes kushërinjve të parë në Lushnjë përfundoi me një të vdekur dhe tre të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × one =