Home / Aktualitet / Viktimat nga përmbytjet në Gjermani, reagon Meta

Viktimat nga përmbytjet në Gjermani, reagon Meta

Presidenti i vendit Ilir Meta, përmes një postimi në facebook, ka shprehur solidarizimin me popullin dhe shtetin gjerman në lidhje me viktimat dhe situatën e krijuar prej stuhive dhe përmbytjeve shkatërrimtare.

Postimi i plotë: Solidaritet me Gjermaninë mike dhe shtetet e tjera të Bashkimit Europian, të goditura në disa rajone nga stuhitë dhe përmbytjet shkatërrimtare.

Ngushëllimet e mia edhe në emër të popullit shqiptar shkojnë për familjarët dhe të afërmit e viktimave.

Me urimin për shërim të shpejtë të të lënduarve, lutemi për të mos patur të tjera humbje jetësh!

Check Also

Policia shoqëron djalin e Azem Hajdarit, i gjejnë drogë në makinë

Policia e Elbasanit ka shoqëruar sot në komisariat djalin e vogël të Azem Hajdarit, i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + 1 =