Home / Aktualitet / Vijon përplasja Meta-Veliaj, Presidenca i përgjigjet ashpër Veliajt: O vemje mos na detyro të…

Vijon përplasja Meta-Veliaj, Presidenca i përgjigjet ashpër Veliajt: O vemje mos na detyro të…

Përplasja mes presidentit Ilir Meta dhe punonjësve të Policisë Bashkiake pritet që të trazojë edhe njëherë ujërat e politikës në vendin tonë. Teksa Veliaj e quajti Metën të degraduar, ka ardhur menjëherë dhe reagimi i presidencës, përmes zëdhënësit Tedi Blushi.

“Meta po kalon një fazë degjenerimi total, psqik total, mendor, teksa është i alkoolizur, ne si Bashki kemi një mundësi shumë të mirë rehabilitimi për të alkoolizuar dhe burrat e dhunshëm dhe do ishim shumë të lumtur që t’ia ofronin këtë shërbim”, tha Veliaj për mediat, ndërkohë që reagimi i presidencës ka qenë flakë për flakë.

“Mos e detyro Presidentin e Republikës t’u bëjë thirrje qytetarëve të të përzenë që sot nga Bashkia e Tiranës, si një qen rrugësh të pasterilizuar, o provokator ordiner i skizofrenit me kartelë.

O vemje, mbaj shënim:

Nuk ke për t’i shpëtuar KURRË dënimit mbarëqytetar, as për shembjen kriminale të Teatrit Kombëtar, as për aferën e zezë sterrë të inceratorëve dhe as për shumë afera të tjera.

MOS GUXO MË të bësh veprime të paligjshme dhe të porositësh dhunë kundër Opozitës, se do të dorëzojmë te gjykatësi popull o horr gjirizash dhe t’i besoj e kupton mirë se çdo do të thotë kjo”, shkruan zëdhënësi i presidentit Meta.

Presidenti Ilir Meta është përplasur fizikisht me policët bashkiakë të cilët kishin ‘uzurpuar’ zyrat e FRD-së duke mos lejuar asnjë anëtar të kësaj force politike të hynte në ambientet e partisë.

I vetmi që ka shkuar në mbrojtje ka qenë Presidenti Ilir Meta i cili gjatë kërkesës së tij për të hyrë në ambientet e partisë Fryma e Re Demokratike ka hasur në rezistencën e policëve bashkiakë, ndërsa presidenti është përplasur fizikisht me ta.

“Do ju çoj në burg me duart e mija, kështu e duan këta”, iu ka thënë Meta punonjësve të Policisë Bashkiake ndërsa është shfaqur shumë i irrituar./Fax News

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 12 =