Home / Aktualitet / Vijojnë reshjet masive të shiut, situatë problematike në disa qarqe, rrugë të shkatërruara në Lezhë e Librazhd

Vijojnë reshjet masive të shiut, situatë problematike në disa qarqe, rrugë të shkatërruara në Lezhë e Librazhd

Vijojnë pa ndërprerje reshjet masive të shiut, në mbarë vendin, duke përkeqësuar situatën nga përmbytjet.

Situatë problematike paraqitet në disa qarqe të vendit si në Lezhës, Shkodrës, Vlorë, Durrës, Elbasan, Librazhd, etj

Deri më tani raportohet për mijëra hektarë tokë të përmbytur, si dhe rrugë të prishura e shtëpi të “pushtuara” nga uji.

Në Lezhë dhe Librazhd raportohet për rrugë të shkatërruara e të bllokuara nga reshjet masive të shiut. “BalkanWeb” sjell pamje të rrugëve në Lezhë e Librazhd, ku shihet qartë se gjendja e tyre është tejet problematike.

Check Also

Zgjedhjet në Gjermani/ BE akuza të forta ndaj Rusisë për sulme kibernetike

Pak ditë para zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, Komisioni Evropian ka akuzuar Rusinë se po përpiqet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × five =