Home / Aktualitet / Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, ja ku ishte epiqendra

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkalles Rihter eshte ndjere pasditen e sotme.

Lëkundjet u regjistruan ne oren 19:23.

Sipas IGJEUM, epiqendra e termetit raportohet te ishte në Detin Adriatik dhe lekundja kishte thellësi 28 km.

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë edhe gjatë mëngjesit në kryeqytet.

Siç raportoi Qendra Evropiane e Tërmeteve, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter dhe me një thellësi zero kilometra.

Ndërkohë, EMSC raportoi se epiqendra e tërmetit është regjistruar në Fushë-Krujë.

Check Also

Rëndohet situata e COVID-19/ 3 persona humbin jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend, mes viktimave dhe një i ri

3 viktima dhe 131 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + nine =