Home / Aktualitet / Vijnë në jetë 42 foshnje nga gra të infektuara

Vijnë në jetë 42 foshnje nga gra të infektuara

Covid 19  ka frikësuar më së shumti gratë shtatzëna.

Drejtoresha e Maternitetetit “Mbretëresha Geraldinë”, Eliona Demaliaj  u kërkon të bëjnë sa më shumë kujdes. Ajo thotë se  42 gra kanë kryer lindje kur ishin me covid.

Covid nuk çon në abort thekson ajo. Një grua shtatzënë me covid duhet të kontaktojë menjëherë mjekun e saj gjinekolog.

Neglizhenca dhe komplikacionet që shkakton covid 19 mund të çojnë në humbje fatale të nënës.

Check Also

Makina me targa shqiptare del nga rruga, humbin jetën 2 persona

Një aksident i rëndë është regjistruar në Ponoshec të Gjakovës. Sipas njoftimit të policisë kosovare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − 1 =