Home / Kryesore / VIDEO/ Zjarr masiv në Fier, përfshihet nga flakët fabrika (Detajet e para)

VIDEO/ Zjarr masiv në Fier, përfshihet nga flakët fabrika (Detajet e para)

Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë bojërash dhe sfungjerësh në Zhupan të Fierit.

Dyshohet se zjarri ka rënë në fillim në magazinën e firmës dhe i ndihmuar dhe nga era po vijon të përhapet masivisht.

Ene nuk janë të qarta shkaqet që çuan në shpërthimin e zjarrit.

Fier – Informacion paraprak

Sot rreth orës 13:30, në zonën e quajtur “Azotiku”, në një makazinë me bojra të marrë me qera nga shtetasi E.H, ka rënë zjarr.

Nuk ka dëme në njerëz.

Në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja dhe shërbimet e policisë të cilat po bëjnë të mundur shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

Check Also

Shifrat e fundit/ Shënohen mbi 280 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se kanë humbur jetën 3 persona nga Covid në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − seven =