Home / Bota / VIDEO/ Momenti prekës kur foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat në Bejrut

VIDEO/ Momenti prekës kur foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat në Bejrut

Ky është momenti dramatic kur një vajzë e vogël nxirret gjallë në Bejrut pas qëndrimit 24 orë nën rrënoja.

Teksa kërkimi për njerëzit e zhdukur vijon në kryeqytetin libanez pas shpërthimit të fuqishëm, është fat që disa gjenden gjallë, thonë autoritetet.
Forcat e shpëtimit kanë vepruar me kujdes për nxjerrjen e vajzës së vogël, koka e së cilës ishte e mbuluar nga dhe e tulla, pasi ndërtesa në të cilën ajo ishte u shkatërrua.
Dhjetëra persona të tjerë janë konsideruar të humbur në tragjedinë që i mori jetën më shumë se 137 vetëve dhe mbi 5000 u plagosën.

Shifrat pritet të rriten pas shpërthimit të 2700 tonë amonium nitrati.

Check Also

Kriza nga “COVID-19” rrëzon eksportet Shqipëri-Kosovë

Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës për tetë muajt e parë të këtij viti kanë rënë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 2 =