Home / Aktualitet / VIDEO/ Çfarë po ndodh në Dubai? Kulla madhështore Burj Khalifa vishet kuq e zi

VIDEO/ Çfarë po ndodh në Dubai? Kulla madhështore Burj Khalifa vishet kuq e zi

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Bledi Mane ka ndarë një video nga momenti special, kur Burj Khalifa vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar.

Kulla ka ndriçuar kuq e zi gjatë pasdites së sotme dhe ka qëndruar ashtu për të paktën dy minuta.

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë. Ajo ka një gjatësi prej 828 metrash. Ndërtesa ka 163 kate, nga të cilat 9 hotele.

Check Also

LAJM I FUNDIT/ Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në vend

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 7 qytetarë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =