Home / Shendeti / Vezë dhe limon; Maska kundër akneve që ndihmon në qetësimin e fytyrës

Vezë dhe limon; Maska kundër akneve që ndihmon në qetësimin e fytyrës

Aknet, puçrrat, skuqja e lëkurës etj, janë shumë të bezdisshme sidomos në periudhën e verës. Nëse keni provuar çdo mënyrë te dermatologut dhe ilaçe nga më të ndryshmet, ndoshta është kohë që të zgjidhni një mënyrë më natyrale. Maska me të bardhën e vezës dhe limon.

 

E bardha do t’ju ndihmojë për të zvogëluar skuqjen e fytyrës dhe irritimin dhe si rezultat do të keni një fytyrë më të butë. Ju duhen vetëm një vezë dhe disa pika limoni. Ndajeni të verdhën nga e bardha. Përzieni këtë të fundit derisa të fitoni një masë të njëtrajtshme. Nëse keni lëkurë të yndyrshme shtoni disa pika limoni.

Lyeni fytyrën me para të pastruar dhe lëreni maskën të veprojë për 15 minuta. Më pas lajeni me ujë të ngrohtë. Përsëriteni 2-3 herë në javë.

 

Living

Check Also

40 vite diferencë. Dashuria nuk njeh as moshë dhe as gjini! – FOTO

Këngëtarja Julia Zelg-De Freest, 24 vjeç, ka kurorëzuar dashurinë e saj me korrespondenten e politikës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × one =