Home / Shendet / Vetitë kuruese të vajit të bajames së ëmbël

Vetitë kuruese të vajit të bajames së ëmbël

Vaji i bajames së ëmbël është një nga vajrat më të kërkuar dhe më të përdorur në produktet kozmetike, në receta natyrale bukurie dhe për shëndetin.

Vaji i bajames së ëmbël është një hidratues i shkëlqyer. Ai rigjeneron çdo lloj lëkure, veçanërisht lëkurat e thata.

Gjithashtu vaji i bajames së ëmbël përmban vitaminë E, e cila është një nga antioksidantët më të fuqishëm.

Vaji i bajames së ëmbël është veçanërisht i pasur me proteina, dhe mund të sigurojë aminoacidet e nevojshme për formimin e kolagjenit.

Ai rekomandohet të përdorët në çdo pjesë të fytyrës, në zonën e syve, madje edhe për heqjen e makiazhit.

Ky trajtim do të eliminojë plotësisht problemet me tharjen dhe lëkura do të rigjenerohet tërësisht.

Check Also

Nuk duhet ta hiqni nga tavolina, zbuloni 7 gjërat që i ndodhin trupit nësë hani qepë më shpesh

Ajo që ju bën të qani, ju bën dhe më të fortë. Kjo gjë funksionon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 14 =