Home / Aktualitet / Vetëvendosje fiton bindshëm zgjedhjet në Kosovë, Behgjet Pacolli: Në një demokraci, është e rëndësishme të…

Vetëvendosje fiton bindshëm zgjedhjet në Kosovë, Behgjet Pacolli: Në një demokraci, është e rëndësishme të…

Vetëvendosje ka fituar bindshëm zgjedhjet parlamentare në Kosovë, me një diferencë të konsiderueshme me partitë e tjera, por ende pa shumicën për të krijuar qeverinë e vetme, teksa sytë janë nga diaspora dhe votimet me postë.

Check Also

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet trondit vendin

Pas tërmetit me magnitutë 6.3 të shkallës Rihter në Greqi, lëkundjet nuk ndalenn. Sipas qendrës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 5 =