Home / Aktualitet / VETERANI AMERIKAN E SHTON FLAMURIN E KOSOVËS TEK FLAMUJT E NATO-S

VETERANI AMERIKAN E SHTON FLAMURIN E KOSOVËS TEK FLAMUJT E NATO-S

Veterani i ushtrisë amerikane, Luke Coffey, ka replikuar në një postim të faqes zyrtare të Aleancës Euroatlantike, NATO, në Twitter.

Duke iu bashkuar trendit të këtij rrjeti social, që tregon gjendjen e tanishme me atë që ishte në të kaluarën, faqja e NATO’s publikoi flamurët e shteteve themeluese dhe pastaj të të gjitha shteteve anëtare momentalisht.

Ndërkohë, Coffey që është edhe pjesë e Heritage Foundation si dhe analist dhe ekspert për zhvillime politike, shtoi edhe flamujt e katër shteteve që sipas tij do i bashkohen eventualisht kësaj aleance ushtarake.

Në katër flamujt që shtoi Coffey, ishin Kosova, Gjeorgjia, Bosnja e Hercegovina dhe Ukraina.

Check Also

Duhet bërë kujdes në ndërtimin e jetës..

Nga Dhimitër ANAGNOSTI-  Regjisor/ Nderi i Kombit Dikur, diku kam shkruar: ” në pleqëri njeriut i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + 19 =