Home / Bota / “Vendose mirë maskën!”/ Merkel zero tolerancë ndaj kryeministrit bullgar

“Vendose mirë maskën!”/ Merkel zero tolerancë ndaj kryeministrit bullgar

Krerët e 27 vendeve të Bashkimit Evropian janë mbledhur sot në Bruksel për të folur për planin e rimëkëmbjes ekonomike.

Sot gjithashtu është një ditë e veçantë për kancelaren gjermane pasi feston ditëlindjen.

Të pranishmit i kanë bërë asaj dhurata nga më të ndryshmet.

Por, momenti kur kryeministri bullgar i tregoi dhuratën do të përkonte pikërisht me një kritikë nga ana e Merkelit.

Borissovit i doli pa dashje hunda jashtë maskës dhe kancelarja nuk nguroi ta këshillonte.

Check Also

Shifrat e frikshme të Covid-19 alarmojnë OBSH: Tejmbushen spitalet në Europë

Rritja e shifrave të të infektuarve në Europë ka alarmuar Organizatën Botërore të Shëndetësisë, e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − six =