Home / Aktualitet / Variantet e reja të COVID, ja kur del vaksina kundër tyre

Variantet e reja të COVID, ja kur del vaksina kundër tyre

AstraZeneca/Oksford do të krijojë një vaksinë për variantet e reja të COVID-19 që mund të jetë gati në vjeshtë.

Pavarësisht se vaksinat ekzistuese kanë efikasitet, gjithsesi variantet e reja po ia ulin atë dhe ekipi i AstraZeneca/Oxford thotë se një vaksinë e re do të kërkonte më pak kohë pasi ka më pak prova.

Pikërisht vaksina shihet si shpresa e vetme për daljen nga kjo pandemi, teksa në Britaninë e Madhe janë 10 milion qytetarë që kanë marrë nga një dozë.

Fill pasi në Britaninë e Madhe nisi procesi i vaksinimit, filluan dhe variantet e reja të COVID-19, një i lokalizuar po në ishull, kurse tjetri në Afrikën e Jugut.

Check Also

Tirana nesër pa drita, ja në cilat zonat do të ndërpritet energjia për disa orë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar banorët e kryeqytetit se ditën e nesërme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =