Home / Aktualitet / Vaksinat kineze, Qeveria Rama marrëveshje me kompaninë turke

Vaksinat kineze, Qeveria Rama marrëveshje me kompaninë turke

Shqipëria pritet që të marrë vaksina kineze.

Sipas marrëveshjes së botuar në fletoren zyrtare, qeveria shqiptare është dakordësuar me distributorin turk “Keymen Ilaç Sanayi ve ticaret” A.Ş., sipas të cilës vendi ynë do të përfitojë vaksinat kundër COVID, të prodhuara në Kinë.

Marrëveshja mban firmën e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ministrit të Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj.

Kujtojmë se ditën e sotme, ministrja Ogerta Manastirliu tha se dozat e vaksinave ruse Sputnik do përdoren në moshat +80.

Check Also

Meta-Ramës: Merri të gjithë të fortët me vete dhe më dil përballë

Presidenti Ilir Meta fton në përballje televizive, mbrëmjen e sotme, kryeministrin Edi Rama. Përmes një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + 4 =