Home / Kryesore / Ulje temperaturash dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për sot

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për sot

Dita sot parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Përgjatë vijës bregdetare do ketë reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen në:

-zonat malore -2°C deri në 9°C

-zoant e ulëta 3°C deri në 16°C

-zonat bregdetare 6°C deri në 17°C.

Check Also

Moti i keq në vend/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, disa banesa në ‘buzë të greminës’ (FOTO)

Shiu i dendur i cili prej orësh nuk pushon ka shkaktuar probleme të shumta në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + 14 =