Home / Kryesore / Ulje e lehtë temperaturash dhe reshje shiu, si do të jetë moti për sot

Ulje e lehtë temperaturash dhe reshje shiu, si do të jetë moti për sot

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë gjatë paradites në territorin shqiptar.

Por mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar shira të përkohshëm në zonat veriore dhe jug-juglindje të vendit. Mbrëmja rikthen kushtet e motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim deri 4 ballë.

Check Also

Shifrat e fundit/ 3 viktima nga COVID-19, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen + sixteen =